Obsah fóra nfo.sk nfo.sk
msg.nfo.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
  NastaveniaNastavenia    RSSRSS v0.92    Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ    PrihláseniePrihlásenie 

Robert Bezak

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra nfo.sk -> Greckokatolicka cirkev na Slovensku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Miroslav

Založený: 26.01.2004

PríspevokZaslal: So 27. Feb 2010 18:19    Predmet: Robert Bezak Odpovedať s citátom

Ja som pravoslavny, raz som pri spovedi nedostal rozhresenie, az dokial som sa nezmieril s priatelom.

Tak ma zaraza, ako moze biskup Bezak, sluzit omse, premienat a pod. po takom liste aky napisal em. bisk. Sokolovi.
Neide ani obsah, (aj ked je viac ako primitivny) ale o to, ze sa hneva na spolubrata v duch. sluzbe.
Cize v katolickej cirkvi nemusi byt farar zmiereny s bratmi aj tak moze sluzit??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jano

Založený: 27.11.2002

PríspevokZaslal: So 27. Feb 2010 19:01    Predmet: Re: Robert Bezak Odpovedať s citátom

Miroslav Napísal:

Cize v katolickej cirkvi nemusi byt farar zmiereny s bratmi aj tak moze sluzit??

Mne sa nepáči, že to Bezák rieši verejnou cestou.
Návrat hore
andreios

Založený: 25.09.2002

PríspevokZaslal: So 27. Feb 2010 19:49    Predmet: Re: Robert Bezak Odpovedať s citátom

Miroslav Napísal:
Tak ma zaraza, ako moze biskup Bezak, sluzit omse, premienat a pod. po takom liste aky napisal em. bisk. Sokolovi.

A aký list napísal?
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jano

Založený: 27.11.2002

PríspevokZaslal: So 27. Feb 2010 23:05    Predmet: Re: Robert Bezak Odpovedať s citátom

andreios Napísal:
Miroslav Napísal:

A aký list napísal?

Kód:
http://www.sme.sk/c/5259894/bezak-razne-napomenul-sokola.html
Návrat hore
rusinskij

Založený: 11.08.2006
Bydlisko: toho času na Zemi a na zemi; ináč (žiaľ) PO eparchy

PríspevokZaslal: Ne 28. Feb 2010 16:16    Predmet: Odpovedať s citátom

tu je vyjadrenie o.biskupa R.Bezáka :
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20100225018
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Velky inkvizitor

Založený: 18.12.2002

PríspevokZaslal: Ne 28. Feb 2010 18:25    Predmet: Re: Robert Bezak Odpovedať s citátom

Miroslav Napísal:
Neide ani obsah, (aj ked je viac ako primitivny) ale o to, ze sa hneva na spolubrata v duch. sluzbe.

1. (pre Jana) Ten list nebol verejny - do medii ho posunul J. Sokol.
2. Neviem ako si prisiel na toze sa Bezak hneva. Ten list nie je o hneve, ale o urcitych pravidlach.
3. Ten list je velmi tvrdy - dovodom vsak nie je hnev. Ta tvrdost je len odrazom toho, ze J. Sokol zrejme nerespektoval urcite elementarne pravidla a dohody.
4. Problem nie je v Bezakovi, ale v Sokolovi. Komu nestaci normalne dohovorit, potrebuje tvrdsie slovo. Priadok musi byt.
Velky inkvizitor

Založený: 18.12.2002

PríspevokZaslal: Po 01. Mar 2010 16:01    Predmet: Re: Robert Bezak Odpovedať s citátom

Miroslav Napísal:
Ja som pravoslavny, raz som pri spovedi nedostal rozhresenie, az dokial som sa nezmieril s priatelom.

To sa stava aj GKC.

Citácia:
Tak ma zaraza, ako moze biskup Bezak, sluzit omse, premienat a pod. po takom liste aky napisal em. bisk. Sokolovi. ... Cize v katolickej cirkvi nemusi byt farar zmiereny s bratmi aj tak moze sluzit??

Chces povedat ze v PC neexistuju spory medzi hierarchami?
Ze sa exkomunikacia a ine cirkevne tresty obcas nezneuzivaju na politicke a ine neduchovne ciele? Ze si pravoslavni hierarchovia nevymienaju niekedy este tvrdsie listy?
anaxios

Založený: 03.06.2007

PríspevokZaslal: Ut 04. Máj 2010 10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa, v tom liste išlo len i vysvetlenie a objasnenie určitých záležitostí, aby to emeritný biskup mal čierne na bielom, lebo ústne by sa dalo na všeličo zabudnú?. No, aj biskup je len človek.
Páčil sa mi prístup nášho o. biskupa Hirku a celkovú "výmenu stráží" na začiatku roka 2003 v Prešove. Aj keď možno boli nejaké vnútorné nezrovnalosti, ale tie sa neriešili takto verejne, dehonestujúco celú cirkev, ale vrámci príslovia: Čo sa doma navarí, to sa doma aj zje. Wink
Návrat hore
milan

Založený: 20.11.2006

PríspevokZaslal: Št 21. Mar 2013 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

zdá sa, že obaja predstavitelia cirkvi ponúkajú od počiatku doteraz, chtiac-nechtiac, navonok dva morálne, hodnotovo, konformne, pastoračne, osobnostne, charakterovo zásadne odlišné modely fungovania cirkvi a spoločnosti vôbec. navonok..
neviem, či je vhodné dáva? do súvislosti: pápež František sa tiež zatiaľ akosi nespráva konformne - nebude ho treba časom tiež odvola??!
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra nfo.sk -> Greckokatolicka cirkev na Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: