Obsah fóra nfo.sk nfo.sk
msg.nfo.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
  NastaveniaNastavenia    RSSRSS v0.92    Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ    PrihláseniePrihlásenie 

Existencia zlých duchov vo svete
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra nfo.sk -> Greckokatolicka cirkev na Slovensku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Pripúš?ate existenciu zleho ducha vo svete?
Urcite ano...
100%
 100%  [ 12 ]
Urcite nie...
0%
 0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 12

Autor Správa
orthodox

Založený: 30.12.2002

PríspevokZaslal: Po 03. Mar 2003 9:00    Predmet: Existencia zlých duchov vo svete Odpovedať s citátom

V sucastnosti som sa stretol bohuzial aj s knazmi, ktori tak trochu popieraju existenciu zlych duchov vo svete. Vo svojich kaznach takmer stale hovoria o Bozej milosti, hovoria o Bohu, co je velmi dobre. Strana zleho ale akosi tape v zabudnutelnosti, co je dost trufave. Zo 100 percent v strednej europe odpovedalo 80 percent ludi, ze veri v anjelov a len 25 percent v posobnost zleho. Ide o ludi, ktori prisli do skusenosti s exorcizmom, bud ho autenticky videli, alebo ho absolvovali.
Zly duch v sucastnosti si najmenej praje, aby bol realne vnimany. Z toho najviac tazi a v takomto stave najviac zvadza a ma siroky obzor posobnosti. Co s tym? Christa nasho Pana vyznali aj duchovia v evanjeliu, ktorych vyhanal z posadnutych ludi...: Ty si Svaty, Bozi...
Dokazeme priznat silu a pokusenia, prameniace zo zleho? Mnohi sa dnes vyhovaraju na psycho-stav, ini hovoria o fundamentalizme, ini zase vravia o chorobe a len ti posledni pripustaju moznost vplyvu zleho. Do ktorej skupiny patrime my?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sergei
Anonymný

PríspevokZaslal: Po 03. Mar 2003 9:03    Predmet: ? Odpovedať s citátom

Myslel som, ze zijeme v roku ´03, nie v stredoveku
Návrat hore
Petro Ivanovic

Založený: 15.10.2002

PríspevokZaslal: Po 03. Mar 2003 9:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Orthodox, v myslím si, že ak skutočne človek verí v Boha, tak potom verí aj v pôsobenie zlého ducha. Ale samozrejme nie ako nejaký ekvivalent Boha v negatívnom zmysle, teda nie ako v niekoho, kto sa môže rovna? na úroveň s Bohom. Problém ale vidím v tom, že naopak tak málo sa káže o Bohu a hľadá Boh a veľmi vela sa rozpráva o diablovi, jeho moci atd.- vid charizmatikov, az pomaly myslím, že oni ani nehladajú Boha, ale všade zlého ducha. A to je teda riadna blbos?. Zvaľova? vinu za všetko buď na Boha, alebo naopak na zlého je blud. Niekedy vlastnou blbos?ou si zapríčinime niektoré veci a v tom nič vyššie nemá dočinenia. No ja len tak.
Hľadajte Boha a jeho tvár a zlý duch nad vami potom nebude ma? moc!
orthodox

PríspevokZaslal: Po 03. Mar 2003 9:26    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Slava IC XC ...

Hmmmm.... Tak ty nie si zrejme spekulativny typ. To na vychode nebyva...Smile Laughing Laughing Laughing
V prvom rade treba hladat tvar Boha, On sa v nas odrazi, ako obraz v zrkadle a zly nebude mat sancu. To je pravda. O charizmatikoch teraz nehovorme, pretoze vsetci vedia, ako to tam funguje. Mal som na mysli nie charizmatikov, ale konkretne trebars farnosti... Jeden moj spoluziak z ukrajiny, vravel o tom, ze je na ukrajine je velky pocet veriacich a medzi nimi je spusta "posadnutych", nad ktorymi sa modlil ich exorcista... Takze nie velmi suhlasim s tym, ze kto veri v Boha, veri aj v diabla. Malo by to tak byt, ale priznajme, ze to tak nie je. Zly duch nie je opacnym ekvivalentom Boha, je to jeho tvor, ktory padol, tym menej sa na neho divat ako na silneho, lebop silny je jedine Boh.
Návrat hore
Petro Ivanovic

PríspevokZaslal: Ut 04. Mar 2003 8:34    Predmet: Odpovedať s citátom

No Orthodox,
mal som možnos? vidie? jednu VHS kazetu, ktorá pochádzala z Ukrajiny a akože tam miestny exorcista vyháňal zlého ducha z posadnutej ženy. Ako divadlo to bolo dobré, ale málo presvedčivé. Ale o tom tu nebudem do éteru písa?, len ak SS. Chcel som tým len podotknú?, že ak to takto funguje aj u tvojho kamaráta...
orthodox

PríspevokZaslal: Ut 04. Mar 2003 11:31    Predmet: Ivanovicovi Odpovedať s citátom

Ivanovic...

Tento kamarat tam posobil ako cerkovnik jeden rok a hovoril za a proti. Ja len hovorim to, co on videl a pocul. Bol u studitov a myslim si, ze ma na to, aby rozoznal co je divadlo a co nie. Pri nasich rozhovoroch mi nabehoval mraz na telo.... Ale to je vedlajsie. Z nasich dialogov mozem povedat, ze zrejme na tom nieco je... Smile
Návrat hore
Petro Ivanovic

PríspevokZaslal: St 05. Mar 2003 9:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale chápeš, mráz po chrbte t môže nabehnú? aj pri nejakom hororovom filme, a neznamená to, že je to pravda. Myslím, že je to veľmi ?ažké rozlišova? a nedokáže to každý. Každopádne nepoznám toho človeka, takže...
orthodox

PríspevokZaslal: St 05. Mar 2003 12:46    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Je to jednoznacne... Ako ja tak ani ty nemozes potvrdit, ze je to pravdive. Jedno poviem urcite, ze bez ohladu na posadnutych, existuje zly a niekedy je vnimatelny aj zmyslami. Vravim to z vlastnej skusenosti. Jeho utoky su zvlast intenzivne pri hlbokej modlitbe. Vtedy sa najviac prejavuje. Asi si to zazil, tak o nicom novom nehovorim. Smile

Ked je clovek hlboko v modlitbe, vtedy vidi, co je zle a Duch tak dava poznavat, co je zle.
Návrat hore
Big inquester
Anonymný

PríspevokZaslal: Št 06. Mar 2003 16:33    Predmet: ---------- Odpovedať s citátom

Nacali ste tazku otazku. Moj nazor na vec - snazim sa zladit dokopy dve skutocnosti:
1. Skusenost cirkvi sa neda odignorovat, javy a prejavy a duchovne utoky a rozne ine tazkosti, opisovane ako cinnost zlych duchov, su faktom a kto nie je slepy, nemoze to popriet. Samozrejme treba rozlisovat medzi tym co vychadza len z psychiky cloveka a tym, co sa len psychikou jedinca vysvetlit neda.
2. Je malo zname a malo sa o tom hovori, ze ucenie Cirkvi o pade Satana a jeho spolocnikov, vzbure a naslednom boji temnych mocnosti proti Bohu na poli sveta, ludi, dejin... je pomerne verne prebrate (s drobnou zmenou mien a okolnosti a dorazov, so zjemnenim dualizmu) z Perzie (Avesta a dalsie pramene) zidovskymi apokalyptikmi a tak preslo do krestanstva. Rovno povedane, su to perzske myty... Co s tym?
Nie je riesenim zacat to ignorovat, lebo vid bod 1. Na druhej strane mam dost vazny problem prijat uvedenu cirkevnu tradiciu v doslovnom zneni - som uz zial (?) moderny clovek a mytom neverim. Beriem ich vazne, verim ze hovoria o vaznych a realnych veciach, ale ich jazyk je dobovo podmieneny a dnes by sa ziadalo (aspon pre nas skeptikov) najst aj triezvejsie verzie (ak je to vobec mozne).
mafffffffffff
Návrat hore
N@Ny

Založený: 26.04.2006

PríspevokZaslal: Št 04. Máj 2006 12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Christos voskrese!
Ak sa bavime na temu zly duch, tak ak verime evanjeliu, tak jednoznacne musime verit aj v existenciu a v posobenie zleho ducha. Ako tu bolo uz skor spomenute, ze diabol je padly anjel, ktory robi vsetko napriek Bohu.
Jasne, ze Boh je silnejsi a jediny Pan.Tu neide o rovnovahu medzi dobrom a zlom ako v dualizme, lebo dobro(teda Boh)vzdy zvitazi! Avsak nebezpecenstvo diabla si mame uvedomovat, aby sme boli pripraveny v case jeho pokuseni. Ved ked neviem, ze mi hrozi nejaka choroba, tak sa nebudem branit. Je tiez pravda, ze diabol na nas neposobi vzdy priamo, ale prave castejsie na nas posobi na nas nepriamo, a preto jeho vplyv je malo spozorovatelny. Ak chce niekto vediet, ako zly duch posobi, nech si precita evanjelium, kde sa Jezis dostava do konfrontacie so zlymi duchmi. Budme zamerani na Boha a nechajme sa Nim viest, ale musime si stale uvedomovat, ze diabol chce urobit Bohu napriek a nas dostat do pekla. Vsetkym vam, ktori to citate prajem, aby sme sa spolu stretli v nebi, kde uz vplyv zleho ducha bude nemozny.Nech Vas vsetkych Pan zehna a chrani aj pred vplyvom diabla.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra nfo.sk -> Greckokatolicka cirkev na Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: