Obsah fóra nfo.sk nfo.sk
msg.nfo.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
  NastaveniaNastavenia    RSSRSS v0.92    Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ    PrihláseniePrihlásenie 

celá liturgia - jektenia za ohlašenych, antidor...

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra nfo.sk -> Greckokatolicka cirkev na Slovensku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jakov

Založený: 08.01.2013

PríspevokZaslal: Po 29. Apr 2013 12:34    Predmet: celá liturgia - jektenia za ohlašenych, antidor... Odpovedať s citátom

Christos voskrese! Bratia, len tak zo zvedavosti nadhodím tému - ako často sa stane, že ste účastní na liturgii, kde sa berie všetko? -plné antifóny aj s dávno zabudnutou jekténiou medzi prvou a druhou antifónou, jekténia za ohlásených na krst, po veľkom vchode celá prosebná jekténia (ako pred Otčenášom t.j. nie zredukovná na 1 prosbu za predložené vzácne dary), či rozdávanie antidoru... Ja môžem poveda?, že na takej liturgii som ešte nebol a viem, že bra? všetko v našej cirkvi nie je bežné ani na veľké sviatky na rozidel od pravoslávnej cirkvi... Žiaľ, vždy je snaha všetko silou mocou kráti? na úkor všetkého, síce viem, že tieto časti sa ani predtým nejak nebrali... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Euthymos

Založený: 24.01.2009

PríspevokZaslal: Po 29. Apr 2013 13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

V našej cirkvi som takú liturgiu ešte nezažil. A to, čo ši vymenoval, je ešte vcelku dobré, zažil som aj liturgiu s vynechanou jekténiou pred modlitbou "Otče náš". A ako som sa nedávno dozvedel, niektorí ľudia by radi vynechali aj viac jekténií a dokonca aj Symbol. (!!!)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jakov

Založený: 08.01.2013

PríspevokZaslal: St 22. Máj 2013 15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

vlastne zažil vôbec niekto liturgiu kde by sa brala jekténia za ohlásených na krst? Smile Tuto na Slovensku silne pochybujem. Síce viem, že niektorí kňazi ju berú pri liturgii VPD, neviem ale prečo akurát len pri nej...
Návrat hore
katarinale

Založený: 02.06.2013

PríspevokZaslal: Po 03. Jún 2013 12:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, zažila som takú liturgiu, kde sa brala aj jekténia za ohlásených na krst.
Návrat hore
m3m

Založený: 01.11.2009

PríspevokZaslal: Ut 04. Jún 2013 13:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ekteniu pred Otcenasom poznam, az ked vysli nove modlitebne knizocky.
Dovtedy, cca 15-20 rokov dozadu a viac, takato ektenia u nas vobec nebola.
Návrat hore
andreios

Založený: 25.09.2002

PríspevokZaslal: Ut 04. Jún 2013 17:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ekténia za katechumenov sa berie pomerne pravidelne aj v Bratislave na nedeľných liturgiách - tak si to želal vladyka Peter. Takú úplne kompletnú liturgiu (antidor, 33. žalm, všetky ekténie) som zažil zopár razy, ale je to naozaj zriedkavé.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
milan

Založený: 20.11.2006

PríspevokZaslal: Ut 04. Jún 2013 21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

andreios Napísal:
Ekténia za katechumenov sa berie pomerne pravidelne aj v Bratislave na nedeľných liturgiách - tak si to želal vladyka Peter. Takú úplne kompletnú liturgiu (antidor, 33. žalm, všetky ekténie) som zažil zopár razy, ale je to naozaj zriedkavé.

môžem potvrdi? - a páčilo sa mi, keď tomu na počiatku alebo aj neskôr predchádzalo čo i len stručné vysvetlenie "kedy to, prečo to a o čo vlastne ide" aby to hádam navonok nepôsobilo na niekoho ako nejaká paráda v liturgii navyše..

zriedkavé, hm - s dobrým asi netreba preháňa? Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra nfo.sk -> Greckokatolicka cirkev na Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: