Obsah fóra nfo.sk nfo.sk
msg.nfo.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
  NastaveniaNastavenia    RSSRSS v0.92    Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ    PrihláseniePrihlásenie 

Podávanie Eucharistie malým de?om
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra nfo.sk -> Greckokatolicka cirkev na Slovensku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Máme sa vráti? k praxi podávania eucharistie malým de?om?
Áno.
87%
 87%  [ 35 ]
Nie.
7%
 7%  [ 3 ]
Neviem.
5%
 5%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 40

Autor Správa
orthodox bez hesla
Anonymný

PríspevokZaslal: Št 04. Dec 2003 11:18    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Chairoi...!

Neviem priatelia, ale v latinskom CCEO pod cislom 697 a 710 som nasiel nieco ine. Tieto kanony pojednavaju o krste a myropomazani myrom... kanon 710: s uctou k ucastenstve nezletileho v bozskej Eucharistii po krste a myropomazani svatym myrom predpisy liturgickych knih každej cirkvi sui iuris myju byt pozorovane /zvazovane/ s vhodnym a nalezitym opatrenim...
/Snazil som sa o dost etymologicky preklad z latiny/...
Moze byt ine numerologicke usporiadanie kanonov z latiny do anglictiny? Neviem si v tom poradit...

V HDU i BCI

orthodox
Návrat hore
orthodox bez hesla
Anonymný

PríspevokZaslal: Št 04. Dec 2003 11:25    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Chere Andrij...

Su aj taki knazi, ktori inak hovoria a inak robia... Crying or Very sad Kiez by tak bolo, aby vsetci spolubratia knazi takto mysleli a cinili ako hovoria... Sad A nielen knazi, ale hlavne biskupi. Nemozem zavadzat si vo farnosti co chcem, lebo biskup by ma potom asi...
Veeela treba prosit Pana, aby to tak bolo...

S neustajuscoju molitvoju

orthodox
Návrat hore
Mk

Založený: 15.04.2003

PríspevokZaslal: Št 11. Dec 2003 15:14    Predmet: navrat? Odpovedať s citátom

Preco pisete "vráti? sa k praxi podávania eucharistie malým de?om"?
Ja som myslel, ze to fungije. Moje dve starsie deti prijali sviatosti, este kym sme byvali na slovensku - a prijali vsetky! Bolo to pred 6 rokmi.
To sa za tych par rokov zmenila prax?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
orthodox bez hesla
Anonymný

PríspevokZaslal: Št 11. Dec 2003 16:22    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Chaire...
Asi to nefunguje, ked piseme o jej znovupraktizovani. Fakt je, ze sa to nerobi. Neviem sice, kde sa to praktizovalo, ale predpokladam, ze tych farnosti by sa dalo spocitat na prstoch jednej ruky.

orthodox
Návrat hore
andreios

Založený: 25.09.2002

PríspevokZaslal: Pi 12. Dec 2003 15:41    Predmet: Re: navrat? Odpovedať s citátom

Mk Napísal:
Ja som myslel, ze to fungije. Moje dve starsie deti prijali sviatosti, este kym sme byvali na slovensku - a prijali vsetky! Bolo to pred 6 rokmi.
To sa za tych par rokov zmenila prax?

Nezmenila, len Ty si mal to š?astie, že si narazil na kňaza/farnos?, kde sa to praktizovalo. Ale bol to len výnimočný prípad. Možno dokonca jedinečný. Sad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
andreios

PríspevokZaslal: Pi 12. Dec 2003 16:06    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

orthodox bez hesla Napísal:
Neviem priatelia, ale v latinskom CCEO pod cislom 697 a 710 som nasiel nieco ine. Tieto kanony pojednavaju o krste a myropomazani myrom...

Áno, pojednávajú o krste a myropomazaní. Lebo tie predchádzajú eucharistiu. A pri tej príležitosti hovoria, že to má by? spojené s eucharistiou. Oba kánony sú ale z hlavy, ktorá pojednáva o eucharistii. Zdá sa mi všetko úplne jasné, nechápem, kde je problém.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
orthodox bez hesla
Anonymný

PríspevokZaslal: Ne 14. Dec 2003 14:27    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Problem je v tom, ze Marek citoval tie kanony a pisal, ze eucharistia sa ma podavat v case liturgie. Tuto vec som v kanone nenasiel. Pokial viem, CCEO vravi o sviatostiach to, ze ziadna sa nesmie podavat v case sv. liturgie. To je ten problem...

V GDU i BCI

orthodox
Návrat hore
andreios

PríspevokZaslal: Ne 14. Dec 2003 20:35    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

orthodox bez hesla Napísal:
Problem je v tom, ze Marek citoval tie kanony a pisal, ze eucharistia sa ma podavat v case liturgie. Tuto vec som v kanone nenasiel. Pokial viem, CCEO vravi o sviatostiach to, ze ziadna sa nesmie podavat v case sv. liturgie. To je ten problem...

Kde si to tam našiel, prosím ?a? Faktom je, že sa tam výslovne v tejto súvislosti nepíše nič o liturgii, ale je to úplne logické, že eucharistia sa rozdáva v rámci liturgie. Prijíma? eucharistiu mimo liturgie je možné len v zvláštnych prípadoch. Rozhodne som nikde v CCEO nenašiel, že to nesmie by? počas liturgie - bolo by to napokon úplne absurdné.
orthodox bez hesla
Anonymný

PríspevokZaslal: Po 15. Dec 2003 9:45    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Danko napisal:

Myropomazanie ma byt udelene v case sv. liturgie... cituje nejaky paragraf cislo 2... toto som v kanone nenasiel...
Návrat hore
orthodox bez hesla
Anonymný

PríspevokZaslal: Po 15. Dec 2003 9:49    Predmet: a este ... Odpovedať s citátom

Danko napisal:

Krst/Myropomazanie maju byt udelene v case Bozskej liturgie...

S tymto absolutne nesuhlasim a toto nieje ani v latinskom CCEO. Neviem odkial to Danko zobral, ale v CCEO v citovanych kanonoch sa to ani prinajmensom nenachadza. O toto mi ide... Mozno niekde v amerike, kde si upravuju kodex podla svojich partikularnych zvykov to je mozne, ale este raz: toto CCEO nevravi.

V GDU i BCI

orthodox
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra nfo.sk -> Greckokatolicka cirkev na Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Ďalší
Strana 3 z 28

Prejdi na: